فوق روان کننده های نرمال و دیر گیر بتن و کاهنده شدید آب (Super Plast PC4000 ( N ,R ,HR

 

 

 

شرح :

این فوق روان کننده ها از خانواده پلی کربوکسیلاتها می باشد که با قدرت روانی بالایی که دارند جهت ساخت بتن هایی با نسبت های آب به سیمان پایین و و مقاوم و پردوام کاربرد دارد . از این نوع فوق روان کننده ها می توان در انواع بتن های با مقاومت بالا استفاده کرد . نوع دیرگیر و بسیار دیرگیر این مواد نیز می توانند در هوای گرم بسیار مفید باشند و مشکلات ناشی از گیرش زودرس را به کلی برطرف نمایند . از این نوع فوق روان کننده ها می توان در بتن های خود تراکم (SCC) استفاده کرد.

• PC4000 (N) : این نوع فوق روان کننده قدرت روانی خوبی داشته و همچنین به صورت نرمال می باشد و تاخیر و یا شدتی در گیرش سیمان به وجود نمی آورند.

• PC4000 (R) : علاوه بر قدرت روانی بالایی که این ماده دارد همچنین می تواند با توجه به میزان مصرف حدود 60 تا 80 دقیقه تاخیر در گیرش سیمان بوجود آورد و مشکلات ناشی از بتن ریزی در هوای گرم را برطرف نماید.

• PC4000 (HR : این نوع فوق روان کننده نیز قدرت روانی و تاخیر در گیرش بالایی دارد به طوریکه با توجه به میزان مصرف ، این ماده قادر است 80 تا 120 دقیقه تاخیر در گیرش سیمان بوجود آورد.

مزیت ها :

1- با توجه به دیرگیری این مواد مناسب جهت بتن ریزی در هوای گرم

2- مناسب جهت حمل بتن در مسافت های طولانی

3- ایجاد روانی مناسب و حفظ خاصیت خمیری بتن

4- پخش کنندگی زیاد سیمان در بتن و در نتیجه استفاده بهینه از سیمان

5- کم کردن نسبت آب به سیمان و در نتیجه افزایش مقاومت فشاری

6- کمک به دوام و عمر مفید بتن سخت شده

7- همخوانی بسیار خوب با میکروسیلیس

8- مناسب جهت بتن های خود تراکم (SCC)

 

میزان مصرف :

میزان مصرف هر یک از فوق روان کننده های PC4000 با توجه به مصالح و الزامات طرح و شرایط بتن ریزی بایستی تعیین شود که فقط توسط تستهای آزمایشگاهی یا کارگاهی مشخص می شود . با این حال مقدار 0/2 تا 1 در صد وزن سیمان پیشنهاد می گردد.

** توجه : با توجه به قدرت روانی بسیار بالایی که PC4000 ها دارند احتیاط لازم جهت جلوگیری از Over dose (مصرف بیش از اندازه) شدن بایستی انجام گردد که منجر به جداشدگی دانه ها و از بین رفتن چسبندگی و قوام کافی بین مصالح و خمیر سیمان در بتن نگردد.

 

طريقه مصرف

مقدار به دست آمده از آزمایشات را در آب بتن حل کنید سپس بتن را با آب محلول بسازید و یا در حین ساخت بتن ، همزمان با ورود آب به میکسر ، PC4000 را به آن اضافه کنید و اجازه دهید عمل هم خوردن 2 تا 3 دقیقه ادامه یابد. از آنجا که کلیه فوق روان کننده ها فعالیت شیمیایی خود را در حضور آب انجام می دهند از ریختن این ماده بر روی مصالح خشک خودداری نمایید .

 

مشخصات فني

حالت فيزيکي: مايع 

مقدار يون کلر: ندارد

جرم مخصوص: 0/02 ±   1/07  

6/2 ± 0/5 : ph

زمان ماندگاري: در ظروف دربسته دور از تابش مستقيم نور خورشيد به مدت يکسال.

 

بسته بندي و شرايط نگهداري

گالن 22 و بشکه 220 کيلوگرم. Super Plast P.C 4000 بايد در ظروف در بسته و در انبارهاي مسقف و سرپوشيده و به دور از تابش مستقيم نور خورشيد نگهداري شود. 

نکات ايمني

Super Plast PC4000 حاوی مواد سمی و خطرناک نیست با این حال در صورت تماس با بدن آن را با آب و صابون بشویید. در صورت تماس با چشم بلافاصله با آب زیاد حداقل 10 دقیقه شستشو دهید. 

استانداردها

مطابق با استاندارد ASTM-C-494 و استاندارد اروپايي EN-934-2 و استاندارد 2930 ايران

 

Sports ShoesAir Jordan 1 Retro High OG "UNC Patent" Obsidian/Blue Chill-White For Sale
UA-53860587-6